Ārstnieciskā masāža ir pats populārākais masāžas veids. Masāžas iedarbes pamatā ir humorāli reflektoras dabas procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma. Atbildes reakciju un procesu rezultātā novēro organisma aizsardzības un pielāgošanās mehānismu mobilizāciju. Tas veicina organisma funkciju normalizēšanos vai uzlabošanos dažādu slimību gadījumā.
Masāža veicina nogurušu muskuļu darbspēju palielināšanu. Ar masāžas palīdzību tiek atbrīvoti saspringtie muskuļi un dota iespēja organismam atjaunot līdzsvara stāvokli. Taču jāņem vērā, ka bieži vien saspringti muskuļi un ar tiem saistītās sāpes ir sekas nopietnākām stājas izmaiņām. Tādēļ, lai neiekļūtu apburtajā lokā, reizēm der kombinēt masāžu ar stāju koriģējošiem vingrojumiem vai citām fizioterapijas tehnikām.
Masāžas ietekmē paaugstinās vai pazeminās nervu sistēmas uzbudināmība, ņemot vērā tās funkcionālo stāvokli un masāžas iedarbes mehānismu. Masāža labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu sistēmu, uz locītavām un to funkcijām, palielina saišu aparāta elastību un kustīgumu. Masāža uzlabo trofikas procesus ādā - attīra to no atmirušajām epidermas šūnām, stimulē sviedru un tauku dziedzeru darbību, kā arī labvēlīgi ietekmē ādas un muskuļu tonusu.